Черноморец Бургас записа първа победа през пролетния полусезон, след като надделя с минималното 1:0 при гостуването си на Славия от 23-я кръг на А група.

В 37-та минута след хубав прехвърлящ пас Браганца овладя топката, след което Кунчев излезе, за да скъси ъгъла и чукна топката, но събори и нападателят на гостите, което накара съдията Радан Мирянов да покаже бялата точка. Наказателният удар бе реализиран от Браганца в 38-та минута.

В края на първото полувреме домакините можеха да изравнят резултата, но Георги Христов направи невероятен пропуск.

През второто полувреме футболистите на Славия имаха надмощие и създадоха няколко сериозни опасности пред вратата на Стоян Колев, но пропуснаха да реализират.

В 83-та минута след центриране в наказателното поле на Черноморец, Генев стреля с глава, но топката срещна напречната греда.

След тази победа Черноморец излезе на осма позиция с 33 точки, а Славия остана на девето място с 31 точки.