Пред повече от 350 зрители, меко време и отлично подготвен терен отборите на Черноморец Бургас победи Несебър с 3:0.

Мощна агитка от 150 фенове от Бургас подкрепяше отбора на Красимир Балъков по време на двубоя.

Цветомир Цонков в 19 минута откри резултата в полза на „Черноморец” след удар от около 25 метра.

В 30-та минута след отличен извеждащ пас на Хайри, Костадин Дяков стреля технично по диагонала, а от гол линията Атанас Рибарски успя да предотврати второ попадение във вратата на втородивизионния тим.

Минута по-късно Крумов пусна технично зад гърба на защитата към Енис Хайри, който преодоля вратаря на Несебър за 2:0.

В 38-та минута Емил Копаранов покачи на 3:0 с техничен удар от 7-8 метра след центриране на Карбони и пас с глава на Траян Дянков.

През второто полувреме в игра влязоха трите нови попълнения в отбора Педриня, Габриел Атц и Рикардо Андре. Отборът на „Черноморец” създаде няколко изгодни положения, но до нов гол не се стигна. Гостите също на три пъти затрудниха вратаря Паскал Борел, но той се справи с опасните изстрели към неговата врата.

Така в последната си контролна среща преди заминаването за лагера в Анталия, отборът на „акулите” записа престижна победа над Несебър с класическото 3:0.