Черноморец запази минимални шансове за оцеляване в А група след домакински успех с 4:0 над вече изпадналия Пирин Гоце Делчев. Две от попаденията за "акулите" вкара Милен Василев, а третото бе автогол и бе дело на Румен Лапантов.

Домакините от Бургас стигнаха до ранна преднина в 9-ата минута. Крум Стоянов центрира от левия фланг, а непокритият Милен Василев вкара от 10-ина метра фронтално срещу Абди Абдиков.

Бекое можеше да удвои в средата на първата час, но пропусна сам срещу вратаря на неврокопчани.

Интригата изчезна шест минути след почивката, когато Лапантов засече центриране на резервата Венелин Филипов в собствената си врата.

Филипов бе в основата и на третото попадение. Именно той центрира за Милен Василев, който пък вкара втория си гол в мача в 63-ата минута.

В заключителната част темпото спадна, но Черноморец все пак стигна до четвърти гол в даденото от съдията Владимир Вълков продължение. "Акулите" осъществиха бърза контраатака, която бе завършена резултатно от Симеон Райков. Това бе и последната интересна ситуация в мача.

След него Черноморец е с 41 точки на 11-ата позиция, на 5 зад Славия. Пирин Гоце Делчев пък е 12-и без шанс за оставане в А група.