Пресцентър Черноморец
Черноморец прави дрийм тим
Черноморец Бургас ще участва с дрийм тим в първенството за ветерани. „Акулите” във втора младост започват участието си днес /3 септември/ от 17 ч, когато гостуват в Сливен на едноименния противник. Мачът е квалификация за излъчване на отбора, който ще представя югоизточна България в следващите фази.
Черноморец Бургас е събрал звезден състав, който го превръща в един от фаворитите в първенството. Стартовата единайсеторка на ветераните включва имена на легенди като мениджъра на представителния тим Красимир Балъков, изпълнителният директор на клуба Фреди Бобич, старши треньорът на Черноморец Поморие Петър Хубчев, асистентът на Бала – Илия Груев, голмайстор №1 в 90-годишната история на „акулите” Владо Стоянов.
Селекционер на дрийм тима е директорът на футболната академия към Черноморец Бургас Пламен Михов.
Междувременно стана ясно, че магическото трио от близкото минало на Щутгарт Балъков – Бобич – Елбер се събира отново. Звездите са получили покани от Германския футболен съюз да участват в мач на легендите в неделя /6 септември/ в Хамбург. Двубоят противопоставя незабравими футболни личности на домакините срещу сборен отбор на Бундеслигата. Освен триото, публиката ще има удоволствието да наблюдава отново изпълненията на свои любимци като Карл-Хайнц Румениге, Феликс Магат, Руди Фьолер, Оливер Бирхоф, Андреас Кьопке и др.
„Магьосниците” от Щутгарт са свързали днес професионалната си кариера с Черноморец Бургас. Фреди Бобич е изпълнителен директор, Краси Балъков е мениджър, а Джоване Елбер има основен ангажимент като скаут на Байерн за млади бразилски таланти, но е обещал да работи и за селекцията и на „акулите”.
Добави ни в предпочитани източници в Google