Новакът в А група Черноморец победи Берое с 2:1 в контролна среща играна на стадион „Хаджи Димитър” в Сливен пред 250 зрители. Съдия на срещата бе Атанас Димитров.

През първото полувреме „акулите” имаха предимство, но пропуснаха 5-6 положения, които бяха отразени от камерунския вратар на „заралии” Даниел Беконо. „Зелените” поведоха в 15-та минута, когато след груба грешка в защитата на Черноморец Съндей бе изведен сам срещу вратаря на отбора от Бургас и го преодоля за 1:0.

През второто полувреме двата отбора играха равностойно, но Черноморец стигна до две попадения. В 50-та минута Пламен Крумов бе намерен в наказателното поле на Берое, след което прехвърли Тодор Кючуков и изравни резултата.

След 180 секунди Крумов бе повален в наказателното поле на „заралии” и съдията Димитров даде дузпа за Черноморец, която бе реализирана от Емил Тодоров – Зелето.