Отборът на Димитър Димитров-Херо постигна трета поредна победа в „А” група, след като се наложи над Спартак Варна с минималното 1:0. Така бургазлии продължават да заемат първото място в класирането.

Срещата се игра на стадион „Лазур” в Бургас пред рекордните 3000 хиляди души.

Голът за домакините падна в 36-та минута на мача, когато след центриране на Стефан Трайков, топката попадна в Ремзи, който с глава разпечата вратата на варненци.

Момчетата на Херо дадоха всичко от себе си и можеха да вкарат още поне 5-6 попадения, но в крайна сметка останаха с един гол в своя актив.

В 42-та минута домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Николай Кръстев получи директен червен картон, заради изключително грубо нарушение срещу Владислав Мирчев. В 66-та минута и гостите останаха с 10 души на терена, след като за втори жълт картон бе изгонен Младен Стоев.

Играчите на Спартак успяха да сътворят малко положения, като най-близко до изравнително попадение бяха в 86-та минута, когато след удар на Боян Илиев от 30 метра, топката удари напречната греда на вратата зад Стоянов.

Съставите:

Черноморец: 33 Стоянов, 7 Трайков, 2 Дянков, 5 Кръстев, 19 Пенев, 6 Караканов, 15 Траянов, 26 Марсио, 24 Ремзи, 25 Крумов (капитан на отбора), 17 Любенов

Спартак Варна : 22 Цанков, 19 Петров, 15 Илиев (капитан на отбора), 4 Жеков, 3 Георгиев, 17 Джукич, 8 Хасан, 20 Иванов, 9 Величков, 11 Мирчев, 10 Стоев.

За отбора на домакините в игра влезнаха резервите Божилов, Янев и Николов.

През второто полувреме наставникът Георги Иванов пусна Иванович и Боев на мястото на Илиев и Георгиев.