Черноморец излезе начело във временното класиране на А група, след като постигна трудна победа с 1:0 при гостуването си на Сливен в първия мач от деветия кръг. Срещата се игра на при тежки условия на стадион „Хаджи Димитър”.

Двата отбора играха доста равностойно през първото полувреме, като положенията пред двамата вратари бяха малко.

В 20-та минута Фернандес получи контузия и бе заменен принудително от Пламен Крумов.

До края на полувреме гостите имаха надмощие, но вратарят на Сливен Евгени Караманов се справи добре.

В началото на второто полувреме отново футболистите на Черноморец контролираха играта и създадоха повече опасности пред Караманов и логично поведоха в резултата.

В 62-та минута Дуду получи хубав пас в наказателното поле на Сливен и след това продължи топката към Пламен Крумов и той се озова сам срещу Крумов, след което технично го прехвърли за 0:1.

Сливен се опита да стигне до изравнително попадение до края на срещата, но това така и не се получи.

Най-опасното положение пред вратата на Черноморец бе в 80-та минута, когато Игнатов направи добър пробив и стреля опасно, но топката срещна десния стълб на вратата на Паскал Борел.

След тази победа Черноморец вече има актив от 23 точки е начело във временното класиране, докато Сливен остава на предпоследната петнадесета позиция с едва 4 точки.