Черноморец завърши наравно 1:1 с лидера в австрийското първенство Рапид Виена в първата си контролна среща в Анталия.

Двата отбора изиграха двубой в добро темпо, но без много положения пред двете врати. Равенството бе справедлив резултат, след като Черноморец и Рапид си разделиха по едно добро полувреме.

В началото на мача по-активни бяха австрийците, които поведоха в резултата в 24-та минута, когато Дражан с удар от 25 метра вкара за 1:0. До края на полувремето отново той, както и Гартлер пропуснаха добри възможности за втори гол, докато шансовете пред вратата на Рапид бяха рядкост.

Това обаче се промени през втората част на двубоя, в което „акулите” бяха по-активният отбор и упражниха сериозен натиск в половината на своя съперник.

В 89-та минута падна изравнителният гол, който бе дело на новото попълнение Габриел Фернандо. След добро центриране отдясно от фаул, бразилецът, дошъл от Рубин Казан, се оказа най-съобразителен в наказателното поле и с глава оформи крайното 1:1.