Отборът на Черноморец изпусна победата срещу австрийския Вакер в последна проверка от лагера на тима в Турция. Двубоят приключи при резултат 1:1, а точен за българския състав бе Костадин Дяков.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, в което головите възможности и пред двете врати бяха малко. Втората част започна със силен натиск на бургаския тим и още в 47-ата минута Адриан Фернандес след хубава комбинация уцели напречната греда зад вратаря на австрийците.

Малко по-късно Морис стреля от границите на наказателното поле, но топката премина встрани от вратата. В 65-та минута, след триходова комбинация, Кръстев, Фернандес топката попадна в Костадин Дяков и той с отмерен удар откри резултата за бургаския тим.

Три минути по-късно обаче след контраатака, Марсел Шрета от австрийците изравни. Последваха силни минути за Черноморец, като на два пъти Мартин Тошев имаше възможност да донесе победата за своя тим, но веднъж изстрелът му срещна страничната греда, а втория път прехвърлящият му удар премина на сантиметри в страни от вратата.

Така след един добър двубой Черноморец завърши контролите си в Анталия. Утре отборът ще тренира два пъти и в петък се прибира в България.