Черноморец Бургас победи Равда в контрола с 2:1. Под непрестанния дъжд на стадион „Лазур” двата отбора изнесоха един мъжки и коректен двубой, в който надделя по-класния тим на домакините.

Пламен Крумов откри след хубава комбинация в наказателното поле на гостите още в 3-та минута. Последва силен натиск на „акулите” и в 23-ата Георги Андонов след самостоятелна акция покачи на 2:0.

До края на полувремето бургаския тим беше по-настойчив, но до ново попадение във вратата на Равда не се стигна.

През второто полувреме дъждът още повече се засили и накара футболистите да играят на предела на възможностите си. Верен на практиката в първите контроли да се използват всички футболисти, Красимир Балъков заложи на изцяло нова единайсеторка.

Черноморци имаха териториален превес, но при една контраатака Петър Колев успя да надиграе защитата на домакините и да отбележи почетен гол за новаците в Източната Б група.

В края на срещата опасни изстрели към вратата на Равда отправиха Тони дос Сантос, Мартин Тошев, Роберто Карбони и Костадин Дяков, но резултатът се запази непроменен.

Следващият мач на стадион „Лазур” е в понеделник (или на 11 юли), когато Черноморец Бургас ще срещне тима на Созопол.