“Черно море” отстъпи с 1-2 пред чешкия “Баник” Острава в третата си контрола от зимната подготовка в Турция. Заради страховитата буря над курорта Алания, мача се игра на едно от помощните игрища в университетския квартал в Анталия, което на около 100км. от Алания. На официалния сайт на варненския клуб вече са публикувани повече подробности за този мач.

Ето какво пише там: "Двубоят започна равностойно, но в 25-ата мин. чехите поведоха в резултата чрез Краут. Оттук насетне варненци взеха инициативата и само липсата на късмет им попречи да отбележат гол преди почивката. Първо в 30-ата минута хубав диагонален изстрел на Еденилсон бе спасен от вратаря на “Баник”, а в 43-ата след воле на Ермес Паломино топката профуча над напречната греда. На полувремето наставника Георги Иванов направи някои промени в състава, но въпреки това “моряците” продължиха да доминират.

В 50-ата мин. Тодор Колев засече с глава центриране отдясно, но не намери целта. Две минути по-късно удар на Мирослав Манолов бе отразен от стража на чехите, а в 54-ата мин. Георги Божилов също бе близо до гол, но след бомбения му шут топката премина над напречната греда. Логичното се случи в 65-ата мин., когато с хубаво воле Мирослав Манолов изравни. Малко по-късно гредата спаси “Баник”, след удар с глава на Божилов, а защитник изчисти топката от голлинията.

В 75-ата минута Росен Колев бе принудително заменен, тъй като получи аркада, след сблъсък с играч на чехите, които играха изключително грубо в този мач. Последва положение пред вратата на “Черно море”, но стражът Емил Михайлов внимаваше. В 81-ата минута обаче при една от редките си контраатаки отборът от Острава стигна до успеха, след точен удар на Майтан. Следващата проверка на “Черно море” на турска земя е на 13 февруари срещу “Войводина” Нови Сад (Сърбия).

Черно море: Емил Михайлов, Александър Александров (65′ Георги Радев), Росен Колев (75′ Александър Александров), Живко Атанасов (46′ Сашо Александров), Коста Янев (46′ Георги Божилов), Себастиан Комел (65′ Детелин Димитров), Еденилсон, Георги Илиев (65′ Симеон Симеонов), Илиян Капитанов (46′ Виктор Митев), Мирослав Манолов (74′ Атанас Петров), Ермес Паломино (46′ Тодор Колев)