Черно море получи неприятен удар в борбата си за място в европейските клубни турнири, след като стана ясно, че основният полузащитник на варненци Даниел Георгиев няма да бъде на разположение до края на сезона заради контузия.

Георгиев пострада нелепо след сблъсък със съотборник по време на тренировка в петък и пропусна съботното гостуване на Локомотив София (1:1) в мача от 27-ия кръг на "А" група заради болки в гърдите.

Той премина медицински изследвания, а резултатите от скенера показаха спукано ребро. Заради травмата халфът ще трябва да почива до края на месеца, а сезонът в българското първенство
завършва на 28 май.

Така Георгиев няма да може да помогне на Черно море в борбата за четвъртото място, което ще да даде квота за участие в Лига Европа наесен, ако фаворитът ЦСКА победи Славия на финала в турнира за купата на България.

Черно море изостава на 2 точки зад четвъртия в класирането в момента Локомотив София, но има по-лесна програма от столичния си съперник.