Отборът на Черно море победи Славия с 3:0 в контрола. Спарингът се игра в Банско, където двата тима провеждат подготвителните си лагери за новия сезон.

Моряците бяха далеч по-добрият тим на терена, като момчетата на Велизар Попов владееха по-често топката, като направи впечатление сериозната вариативност в атака, където, освен че двамата флангови нападатели си сменяха позициите, често и самият Дончо Атанасов оставаше на върха.

Наставникът на Черно море пусна като титуляри Пиргов, С.Александров, Домакинов, Дяков, Тиаго, Димов, Д. Петков, Адемар, Маркес, Юруков и Атанасов.

От своя страна Емил Велев заложи на: Петров, Дяков, Петков, Римавичус, Дреновички, Дюлгеров, Пеев, Колев, Г.Иванов, Димитров и Генев.

Първото попадение в мача не закъсня. Дори и малкото зрители на контролата станаха свидетели на попадение в 16-та минута. След изпълнение на тъч, Ели Маркес отклони топката в наказателното поле към връхлитащия Тиаго, който простреля вратаря Емил Петров за 1:0.

Две минути по-късно падна и вторият гол, отново в полза на Черно море. Футболист на Славия върна неразчетено към вратаря, който бе пресиран от Дончо Атанасов, Петров изчисти, но топката попадна в непокрития Адемар, който отдалеч вкара за 2:0.

През второто полувреме двамата наставници направиха много смени, но Черно море продължи да доминира. В 58-та минута заигралият като вътрешен полузащитник Ради Бачев отне една топка в собствената си половина и бе в основата на контраатака, при която завършващият удар бе на Дани Георгиев отдясно, топката рикошира в крак на бранител и изненада вратаря Емил Петров за 3:0.

В 86-та минута Славия сътвори най-сериозното си голово положение. След центриране отдясно, Цачев стреля с глава отблизо, но вратарят Петър Денчев - Шмайхела, отрази удара с уникална намеса, след което Домакинов изчисти в корнер.

Малко преди края, Славия изпусна да се разпише от дузпа.Димитров нахлу в наказателното поле на Черно море, преодоля двама играчи, Янчо Андреев изчисти в корнер, но преди това реферът отсъди дузпа, без Димитров да е паднал на земята. Зад топката застана Галин Иванов, който насочи топката към десния ъгъл, но тя бе с вещина отразена от Петър Денчев, който показа защо го наричат Шмайхела.

Със съдействието на Party club Fantastico Beach, курортен комплекс Албена.