Отборът на Черно море записа първа победа в предсезонните си контроли. Възпитаниците на Александър Станков се наложиха с 1:0 над македонския Хоризонт Турново, а единственият гол в мача бе дело на Слави Сталев в началото на втората част. Двата отбора направиха здрав мач на стадион „Свети Петър“ в Банско. За македонския тим много силно през първото полувреме игра младият нападател Григор Долапчиев, който е преотстъпен от ЦСКА за една година на Хоризонт.

В 15-ата минута той бе фаулиран в наказателното поле от Живко Атанасов, но главният съдия Цанко Миндалов от Пазарджик не посмя да отсъди дузпа.

На два пъти след това братът на голямата звезда на Наполи Горан Пандев – Сашко пропусна две добри положения от фаул за своя отбор – 20-ата и 28-ата минута, като при втория случай бе най-спорното положение. Пандев бе фаулиран на границата на наказателното поне и човек от македонския тим остана сам срещу Китанов, но вместо авантаж реферът отсъди фаул.

За Черно море на два пъти опасни удари от границата на наказателно поле оправиха Бакари в 26-ата и Божилов в 39-ата минута.

През второто полувреме наставникът Александър Станков вкара изцяло нова единайсеторка. Изненадващо или не, през втората част „моряците“ играха много по-добре, отколкото през първото полувреме.

В 53-ата минута падна и единственият гол в срещата. Слави Сталев наказа груба грешка на македонския вратар Стоян Димовски, който излезе неразчетено за една топка, изпусна я, а за Сталев не остана нищо друго освен да я вкара от близо в мрежата.

Впоследствие завърналия се от Черноморец Бургас Симеон Райков си изпроси директен червен картон, след като удари с глава македонски футболист, който преди това го бе фаулирал грубо. Реферът Цанко Миндалов правилно показа жълт картон на македонеца и червен на Райков.

До края на мача, двубоят остана двуостър с положения и пред двете врати. В 80-ата минута Сашо Пандев изпълни страхотен фаул от около 35 метра, но топката мина в опасна близост до напречната греда. Четири минути преди края Ковчаев от Хоризонт също получи червен картон, след като грубо фаулира Дани Георгиев.

Следващата контрола на Черно море е отново срещу отбор от чужбина – малтийския Моста от 18 часа на терена на комплекс „Пири“.

За Черно море през второто полувреме играха: Николов, Сталев, Грънчов, Сашо Александров, Димо Атанасов, Георгиев, Стоянович, Расим, Райков, Костадинов и Живко Петков.