Черно море победи с минималното 1:0 Марек в последния мач от 23-тия кръг на А група и излезе на 5-та позиция в класирането на А група, откъдето измести Славия. „Моряците” са с 37 точки.

Двубоят бе равностоен като домакините имаха лек превес. През първото полувреме двата отбора направиха по една принудителна смяна. Още в 13-та минута Соколов замени Анжело Кючуков в състава на Марек, а в 32-та минута Да Силва от Черно море напусна терена, а на негово място се появи Манолов.

В 69-та минута и падна победният гол в мача, след като капитанът в отбора на домакините Веселин Вачев центрира в наказателното поле на гостите и Мирчев се оказа най-съобразителен като прати топката в мрежата на Белчев. До края на срещата нападателите на Черно море имаха още възможности за гол, но не ги реализираха.

След срещата Марек подаде жалба срещу съдията Венцислав Кознички заради слабото му съдийство. Претенциите на дупничани са, че арбитърът не е свирил две дузпи в тяхна полза.