Черно море се наложи с 2:0 над малтийския Хамрун Спартанс в контролна среща, която се игра в Банско.

Росен Колев откри резултата за варненци в началото на срещата, а през второто полувреме Мирослав Манолов удвои.

Шестима българи са на проби в състава на Хамрун, който едва се спаси от изпадане от елитната малтийска лига. Това са вратарят Христо Бахтарлиев, Антон Вергилов, Иванов, Ангел Йошев, Любомир Витанов и Николай Божов.

В 31-ата минута Росен Колев прати с глава топката в мрежата на гостите след като Марлон Фернандес центрира перфектно.

В 58-ата минута новото попълнение Стамен Ангелов подаде на Мирослав Манолов, който покачи на 2:0.

До края на мача Дончо Атанасов и Илиян Капитанов пропуснаха нови отлични възможности за варненци.

Помощник-треньорът Емануил Луканов заяви специално за клубния сайт, че е изключително доволен от продукцията на моряците.

„През първото полувреме изпитвахме леки затруднения от горещото време, но след почивката надиграхме тотално съперника, като го пресирахме още в неговата половина и пропуснахме много изгодни положения“, каза още Луканов.