Ботев Пловдив победи Черно море с 2:0 и по този начин взе ценни три точки срещу прекия си конкурент за по-предни позиции в класирането. „Канарчетата” вече имат 28 точки на шеста позиция, докато варненския тим ги следва с 25.

И двата гола паднаха в края на двубоя, като точни за Ботев бяха Гаров в 75-та минута и Алегре девет по-късно. Гаров се разписа, след като засече центриране от ъглов удар, докато попадението на Алегре дойде след двойна комбинация с Видолов.

Първото полувреме беше равностойно, а втората част започна с натиск на гостите от Варна. Въпреки това Ботев Пд успя да се наложи и да излъже противника си.

Черно море няма гол от началото на пролетния полусезон и бъдещето на наставника на тима Ясен Петров е под въпрос.