Черно море победи с 2:1 Черноморец в морското дерби на деветия кръг на А група, но въпреки успеха феновете на стадион Тича поискаха оставката на треньора на домакините Никола Спасов.

Варненци започнаха вихрено мача, като още в третата минута Масена Моке уцели греда, а в деветата Александър Александров – Алекс (Кривия) засече топката с глава, но ударът му мина встрани от вратата.

Бачев от пробва да огорчи гостите с изстрел от 25 метра в 20-ата минута, но вратарят Стоянов спаси, малко по-късно акулите отговориха с добра контраатака, при която от чиста позиция Шанер Ремзи стреля високо над вратата.

В последната минута на първото полувреме топката попадна в Пламен Крумов след грешка на Николай Домакинов, който не успя да изчисти топката и нападателят на Черноморец необезпокояван откри резултата.

Бранителят Александър Александров изравни за Черно море само три минути след почивката, когато засече с глава центрирането от корнер.

Моряците натиснаха гостите, но на няколко пъти Моке и Рикардо пропуснаха добри положения за гол пред вратата на гостите.

Все пак Моке се реваншира за пропуските, след като в 82-ата минута нахлу в наказателното поле на Черноморец и центрира успоредно на голлинията, пред вратата на Стоянов стана меле, в което най-съобразителен бе Алекс (Кривия), който от непосредствена близост даде победата на Черно море.

Въпреки попадението, публиката на домакините продължи да скандира „оставка”, визирайки старши треньорът Никола Спасов.

Състави:

Черно море: 1. Илчев, 30. Алекс, 26. Томаш, 24. Бачев, 15. Александров, 8. Рикардо, 18. П. Костадинов, 21. Джалма, 23. Георгиев, 5. Домакинов, 9. Моке (3. Периш, 22. Фабиано, 7. Стоянов)

Черноморец: 33. Стоянов, 7. Трайков, 13. Николов, 5. Кръстев, 2. Дянков, 6. Караканов, 10. Дяков, 15. Траянов, 24. Ремзи, 25. Крумов, 18. Иванов (3. Костенски)