Черно море победи с минималното 1:0 13-ия в класирането на румънската втора дивизия тим на Дунарея Галац в приятелска среща.

Двубоят се игра при слънчево и студено време, и на сравнително тежък терен в Албена. Контролата бе наблюдавана от около 100 фена от Варна, а в края на първото полувреме на трибуните се появи и бранителя Александър Александров, чийто трансфер в молдовския шампион Шериф Тираспол пропадна.

Единственото попадение в мача вкара Атанас Борносузов, който в типичния си стил, с мощен удар извън границата на наказателното поле откри резултата в 77-ата минута, като топката се оплете в долния десен ъгъл.

Дунарея Галац пък отправи единствения си по-сериозен удар към вратата на моряците след задна ножица на Кристеа в последните секунди на срещата.

Естонецът Данийл Ратников не взе участие в контролата с румънците, тъй като за малко се е прибрал в страната си и се очаква отново в Черно море.