Черно море победи с 3:1 Калиакра пред близо 80 зрители на стадиона в Каварна в контролата между двата тима.

Гостите от Варна откриха резултата още в 4-та минута, когато стражът на домакините бе пристиснат от Миро Манолов и в крайна сметка си отбеляза автогол за 1:0 в полза на Черно море.

Георги Божилов удвои преднината на гостите в 11-та минута. Нападателят на Черно море с хубав изстрел прати топката под напречната греда за 2:0.

И третото попадение в полза на варненци падна преди почивката. След отличен самостоятелен пробив и асистенция на Детелин Димитров, Миро Манолов прати топката във вратата на Калиакра за 3:0 в 45-та минута.

През второто полувреме падна само едно попадение, когато Иванов от домакините намали за крайното 1:3.

„Въпреки намаления състав съм доволен от направената проверка получи се добра контрола като заслужено стигнехме до успеха. На следващата проверка срещу Септември / Тервел/ в петък ще дам шанс на повече юноши на клуба”, заяви наставникът на Черно море Адалберт Зафиров след контралата, цитиран от официалния сайт на варненци.