Старши треньорът на "Етър- 24" Цанко Цветанов закичи със златни медали юношите младша възраст на „Литекс", набор 1996 г., които спечелиха във В. Търново купата на БФС. Трофеят им бе връчен от легендата Павел Панов. Сребърните отличия получиха връстниците им от „Черно море" от Делян Асенов- секретар на направление детско- юношески футбол в централата. Финалният мач се проведе на стадион "Ивайло" на хубав терен и при отлична организация. Със съдействието на директора на дирекция "Образование" в Общината- Пенка Игнатова при награждаването асистираха момичета от ДЮФА „Българче", облечени в народни носии, една чудесна практика пренебрегвана на много финали у нас по различните видове спорт. Двубоят бе ръководен коректно от великотърновска съдийска бригада в състав Станислав Ставров, Петко Павлов, Ивайло Атанасов и Георги Давидов, а делегат бе секретарят на Зоналния съвет на БФС- Страцимир Тинчев, съобщи Дарик Велико Търново.

Младите литекси поведоха с 1:0 с гол на капитана си Кирил Десподов от наказателен удар в 14- ата минута. Варненеци изравниха в 73- ата с попадение на Даниел Димитров. Три минути преди края Десподов бе изпуснат и вкара за 2:1.

Мачът бе изгледан от старши треньорът на "Литекс" Христо Стоичков, в компанията на още двама свои съотборници от САЩ-94 Цанко Цветанов и Трифон Иванов и съдийският наблюдател на ФИФА Ичко Лозев.

Носителят на златната топка бе в добро настроение и по време на почивката между полувремената не отказа автограф или снимка на нито едно от великотърновските деца, които се наредиха пред него.