Старши треньорът на Берое Радослав Здравков освободи днес бразилския нападател Леандро.

По думите на Здравков високият 190 сантиметра централен нападател буквално е поставил условие пред треньора на старозагорци, че първо ще подпише договор и тогава ще направи първата си тренировка с отбора. В отговор на това наставникът веднага е посочил обратния път на 24-годишния Леандро.

Още шест играчи пристигат в Берое до края на седмицата, като част от тях идват още утре. Става за въпрос за футболисти от Нигерия, двама от Камерун и трима от Португалия. Всички те са офанзивни играчи, уточни за Гонг Ради Здравков.

Тази вечер на аерогара София от Камерун пристига вратарят Даниел Беконо, в това увериха от ръководството на зелените.

Преди малко повече от час в Тетевен завърши третата контрола от предсезонната контрола на Берое. Те направиха равенство 1:1 с първодивизионния македонски Пелистер Битоля, а голът за старозагорци отбеляза капитанът Ваня Джаферович в 43-тата минута на мача.