В мач от 17-я кръг на А група Видима Раковски загуби с 0:1 от Ботев и по този начин домакините направиха много трудна задачата пред себе си,да оцелеят в елита.

В началото на срещата домакините имаха териториално предимство, но не успяха да стигнат до реално голово положение.

В 27-та минута Георги Стойчев създава най-чистата ситуация в мача. Стойчев стреля от около 25 метра, но Арсов показа завиден рефлекс и успя да избие.

Три минути по-късно Георги Христов пропусна отлична възможност да открие резултата в Севлиево. Нападателят стреля силно, но ударът му не попадна в рамките на вратата.

В 35-та минута Хазуров имаше добра възможност да реализира, но изстрелът му мина на сантиметри от гредата.

През второто полувреме отборът на гостите имаше инициативата. В 80-та минута след изпълнение на корнер, Величков от тима на гостите бе най-съобразителен в наказателното поле и отбеляза единственото попадение в срещата.