Ботев Пловдив започна с победа летните си контроли, след като се наложи с 2:0 над Видима Раковски при неофициалния дебют на Ферарио Спасов начело на „жълто-черните”.

И двете попадения за „канарчетата” паднаха след почивката, като техни автори станаха Мариян Огнянов и Петър Атанасов. Особено красив бе голът на бившия халф на Левски, който се разписа с удар от въздуха извън наказателното поле.

Ботев бе пълен господар на терена през всичките 90 минути. Освен двата гола пловдивчани удариха и две греди, докато момчетата на Костадин Ангелов не създадоха реална голова възможност пред вратата на „канарчетата”.

Първата сериозна опасност дойде в 16-ата минута, когато Петър Атанасов нацели лявата греда след двойно с Иван Цветков. Въпреки липсата на сработка помежду си, двамата често комбинираха добре и създадоха доста проблеми на севлиевската отбрана. Цветков и Атанасов дадоха надежди на неколцината фенове, пропътували разстоянието от Пловдив до Тетевен, че са способни да оформят добър тандем в атаката на Ботев.

Две минути след гредата на Атанасов, същия дирек спаси Видима и след шут на Неделев от 25 метра. Неуспешни опити да вкарат до края на полувремето направиха Атанасов, Цветков и Огнянов.

В първата минута на втората част Венци Гюзелев от Видима стреля от дъгата на пеналта в аут, като това бе единствената опасност за вратата на Ботев в мача. В 55-ата минута Неделев стреля от фаул, но вратарят Даниел Желев изби в корнер. Последва късо изпълнение и центриране в наказателното поле, Рахов свали с глава към чакащия извън пеналта Огнянов, който овладя на гърди и от въздуха с левачката опъна мрежата – 1:0.

В 76-ата минута влезлият на смяна Лазар Марин направи отличен пробив по левия фланг и след двойно подаване с Диего Фераресо центрира прострелно към Петър Атанасов, който от близо вкара в опразнената врата – 2:0. В следващата атака Желев извади бомбен шут на Рахов под напречната греда.

От страна на Ботев участие в контролата не взеха започналите със закъснение подготовка Асен Караславов, Бобан Грънчаров, Томаш Иршак и Артур Ояма, както и Костадин Дяков, който не може да играе заради мазоли. Петимата направиха тренировка веднага след края на контролата.