Ботев записа втора победа през сезона в пловдивското дерби. „Канарчетата” направиха късен обрат срещу Локомотив от 0:1 и триумфираха с 2:1 пред около 5 хиляди зрители на стадион „Васил Левски” в мача от 27-я плейофен кръг на А група. Двубоят се игра в София, защото Ботев е наказан с лишаване от домакинство. Мачът бе равностоен, а футболните достойнства липсваха. Локомотив Пловдив поведе в резултата с гол на Здравко Лазаров в 59-та минута, но след попадения на Юнес Хамза в 84-та и Иван Цветков в 87-та Ботев стигна до победата.

ВИДЕО ОТ МАЧА - ТУК!

Ботев и Локомотив Пловдив играха слабо през първото полувреме. Двата отбора не създадоха почти нищо интересно пред двете врати.

Първото положение в срещата бе във 2-та минута, когато Мариян Огнянов стреля опасно, но Йордан Господинов плонжира и спаси.

Крис Гади засече с глава центриране в наказателното поле на Ботев Пловдив в 11-та минута, но ударът му попадна право в ръцете на Адам Стаховяк,

Ботев създада напрежение пред вратата на Локомотив в 16-та минута, когато Мариян Огнянов центрира от корнер в наказателното поле на гостите, топката стигна до Хамза, който стреля, но Александър Тунчев се хвърли на шпагат и кълбото срещна тялото му.

Една от спорните ситуации в мача бе в 22-та минута, когато Крис Гади центрира в наказателното поле на Ботев, където Тижани Белаид стреля от въздуха, а топката срещна ръката на Йордан Христов. Мартин Камбуров имаше претенции за дузпа, но съдията Николай Йорданов показа играта да продължи.

В 29-та минута Тижани Белаид задържа прекалено много топката и я загуби в своята половина, което позволи на Йордан Христов да центрира в наказателното поле на Локомотив, но Доре не успя да засече топката, а Господинов я улови.

Локомотив Пловдив организира добра атака в 37-та минута, когато Здравко Лазаров подаде добре към Мартин Камбуров, който излизаше сам срещу Адам Стаховяк, но Серджан Лукин се намеси решаващо и изчисти топката, която попадна в Крис Гади, а той стреля, но в тялото на Веселин Минев. Четири минути по-късно Здравко Лазаров комбинира с Мартин Камбуров, но той не успя да отправи силен удар, а топката срещна крак на футболист на Ботев.

Локомотив Пловдив поведе в резултата в 59-та минута, когато Мартин Камбуров пусна перфектен пас към Здравко Лазаров, който бе изпуснат от защитата на Ботев и технично прехвърли Адам Стаховяк, като прати топката във вратата му.

Ботев Пловдив взе надмощие над своя съперник в последните 25 минути на срещата. В 66-та Алесандру Куртеан центрира по земя в наказателното поле на Локомотив, Доре се опита технично да прокара топката под тялото на Господинов, който плонжира и успя да избие в корнер.

Локомотив можеше да вкара втори гол в 70-та минута, когато Крис Гади центрира в наказателното поле на Ботев, където Спас Делев стреля с глава, но в аут.

Ботев постепенно увеличи натиска си. В 71-та минута Алесандру Куртеан отново центрира в наказателното поле на Локомотив, но Юнес Хамза стреля много неточно в аут. Три минути по-късно Ботев организира добра атака, Абел Анисе стреля, но Йордан Господинов плонжира и спаси.

Ботев изравни резултата в 84-та минута, когато Алесандру Куртеан центрира в наказателното поле на Локомотив, където Юнес Хамза от 7-8 метра засече топката с глава и я прати във вратата на Йордан Господинов.

Ботев стигна до победата в 87-та минута. Алесандру Куртеан центрира от фаул в наказателното поле на Локомотив, където Иван Цветков на втора греда с глава изпрати топката във вратата на Йордан Господинов.

До края на мача футболистите на Локомотив се опитаха да стигнат до изравнителен гол след няколко статични положения пред вратата на Ботев, но не успяха.

След последния съдийски сигнал на Николай Йорданов се стигна до спречкване между Аласан Н’Дайе и Вандер Виейра, а двамата бяха разтървани от съотборниците си.

След победата Ботев остава на четвърто място с 49 точки, а Локомотив Пловдив запазва петата позиция с 45 точки.

Ботев – Локомотив Пловдив 2:1

Ботев: 1 Адам Стаховяк, 11 Йордан Христов (к), 4 Серджан Лукин, 83 Сивард Спрокел, 14 Веселин Минев - 7 Мариян Огнянов (65' - 8 Алесандру Куртеан), 88 Георги Сърмов, 17 Абел Анисе, 22 Ромарио Кортзорг (46' - 10 Вандер Виейра) - 3 Феребори Доре (76' - 19 Иван Цветков), 9 Юнес Хамза

резерви: 27 Илия Николов, 28 Филип Филипов, 6 Алесандру Бенга, 16 Томаш Иршак

Старши треньор: Станимир Стоилов

Локомотив Пловдив: 12 Йордан Господинов, 30 Йордан Тодоров, 18 Асен Георгиев, 33 Александър Тунчев, 87 Диего Фераресо - 42 Хамед Намуши (89' - 45 Жозеф Мендес), 22 Аласан Н’Дайе - 91 Крис Гади, 77 Здравко Лазаров (к) (68' - 7 Спас Делев), 20 Тижани Белаид (79' - 10 Александър Якимов) - 11 Мартин Камбуров

резерви: 23 Кирил Акалски, 5 Тихомир Трифонов, 17 Костадин Марков, 28 Стелиос Илиадис

Старши треньор: Александър Станков

Съдия: Николай Йорданов

Жълти картони: Доре, Хамза, Цветков (Ботев); Тодоров, Н'Дайе, Белаид (Локомотив Пловдив)