Отборът на Ботев Пловдив се наложи с 2:1 като гост на Загорец в Нова Загора. Двубоят ме от междинния 24-и кръг на първенството от югоизточната В група.

„Жълто-черните” изиграха един от слабите си мачове в първенството и стигнаха доста трудно до успеха, след като направиха пълен обрат в мача.

Първото полувреме бе доста скучно и опасни положения пред двете врати липсваха. Интересното се случи след почивката като още в 47-ата минута Николай Манчев уцели напречната греда. В 60-ата минута домакините поведоха в резултата в първата си опасна атака. Кьосев стреля отблизо, Николов изби, топката се отклони в страничния стълб и влезе във вратата.

Само пет минути по-късно Ботев изравни с красив гол от далечно разстояние на Ангел Рахов. В 69-ата Наско Курдов сътвори пълния обрат в мача, след като реализира дузпа, отсъдена за спъване на Йордан Минев.

До края на мача Ботев пропусна няколко добри шанса да увеличи преднината си. В следващия кръг Ботев приема Хеброс Харманли.