Ботев Пловдив победи Макаби Хайфа с 2:1 в контролна среща, играна в Австрия, въпреки че падаше с 0:1 до 69-ата минута.

Ботев Пловдив победи с 2:1 елитния израелски Макаби Хайфа в контролна среща, играна в Австрия, въпреки че падаше с 0:1 до 69-ата минута.

Старши треньорът на жълто-черните Ферарио Спасов бе направил пет промени в състава си в сравнение с двубоя с Дукла Прага, а също така направи и множество смени, като в крайна сметка цял мач срещу тима от Хайфа записаха само трима играчи - вратарят Христо Иванов и защитниците Йордан Христов и Ангел Рахов.

Израелският тим поведе в 27-ата минута с гол от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Данчо Христов. Точен от бялата точка бе капитанът на Макаби Янив Катан.

До края на първото полувреме футболистите на Ботев се активизираха, но не успяха да изравнят след удари на Паласуелос, Петър Атанасов и Станислав Костов.

Канарчетата стигнаха до гол в 69-ата минута, когато централният бранител Ангел Рахов вкара хубаво попадение с глава след късо изпълнен ъглов удар и центриране на Томаш Иршак.

В 79-ата минута Макаби Хайфа можеше да вкара отново, но удар на Алон Тюргеман се спря в дясната греда на Христо Иванов.

В ответната атака Ботев Пловдив излезе напред в резултата с фамозен гол на Вандер Виейра. Бразилецът увенча неофициалния си дебют за жълто-черните със страхотно попадение. Виейра получи топката в центъра на терена, тръгна на скорост към вратата на Макаби и след прекрасно двойно подаване с Иван Цветков от границата на наказателното поле изпрати топката в горния десен ъгъл на израелската врата за крайното 2:1.

РАЗВИТИЕ НА МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА И СЪСТАВИТЕ НА ДВАТА ТИМА ТУК!

Съставът на Ботев Пловдив срещу Макаби Хайфа: Иванов, Христов, Караславов (46'-Грънчаров), Рахов, Артур (60'-Станчев), Паласуелос (60'-Марин), Огнянов (46'-Иршак), Дяков (57'-Неделев), Атанасов (75'-Димитров), Цветков (87'), Костов (57'-Виейра).