Ботев Пловдив постигна разгромна победа с 5:0 при домакинството си на Ботев Враца от 28-я кръг на А група. По този начин „канарчетата“ се изравниха по точки с третия във временното класиране – ЦСКА.

Мачът започна отлично за домакините, които получиха правото да изпълнят дузпа още в 13-та минута, след като Тодор Неделев подаде към Мариян Огнянов, а той продължи веднага към Иван Цветков, който чукна топката и вратарят Христо Митов го събори в наказателното поле на Ботев Враца. Съдията Георги Димитров свири дузпа в полза на Ботев Пловдив и изгони с директен червен картон Митов. Ботев Пловдив поведе с 1:0 в 16-та минута, когато Иван Цветков изпълни наказателния удар и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Здравко Чавдаров.

Ботев Пловдив удвои своята преднина в 37-та минута, когато Тодор Недлев центрира от корнер в наказателното поле на Ботев Враца, където Бобан Грънчаров продължи топката към Иван Цветков, който отблизо с глава вкара за 2:0.

Ботев Пловдив реализира трети гол в 44-та минута, когато Иван Цветков подаде към Мариян Огнянов, който с премерен удар прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Здравко Чавдаров.

През второто полувреме футболистите на Ботев Пловдив намалиха темпото на игра, но въпреки това продължиха да имат надмощие.

Тодор Неделев стреля опасно от фаул в 51-та минута, но Здравко Чавдаров плонжира и успя да избие топката в корнер.

Ботев Пловдив вкара четвърти гол в 70-та минута, когато Иван Цветков пусна много добър извеждащ пас към Юсеин, който след това подаде към Борис Галчев, а той на празна врата не пропусна да вкара.

Ботев Пловдив продължи да атакува и бе близо до това да вкара пети гол в 86-та минута, когато Енрике центрира в наказателното поле на Ботев Враца, където Станислав Костов стреля, но Здравко Чавдаров спаси. При добавката Станислав Костов отново стреля, но вратарят на Ботев Враца направи ново чудесно спасяване.

Ботев Пловдив все пак реализира пети гол в 87-та минута, когато Тодор Неделев центрира в наказателното поле на Ботев Враца, където Станислав Костов бе оставен непокрит и на празна врата вкара за 5:0.

Две минути по-късно Тодор Неделев стреля опасно, но Здравко Чавдаров спаси, а при добавката Иван Цветков не успя да намери опразнената врата и прати топката в страни от десния стълб на вратата на Ботев Враца.

В заключителните секунди Йордан Христов на два пъти не успя да вкара шести гол във вратата на Ботев Враца.

Ботев Пловдив заема четвърта позиция с 57 точки, докато Ботев Враца е на дванадесето място с 27 точки.