Ботев Пловдив и Адмира Вакер завършиха 0:0 в контролна среща, играна на Тренгвалдер Арена в Австрия. Двата отбора не създадоха много голови положения и логично не стигнаха до голове.

Мачът започна равностойно, а първата добра възможност се откри пред Галчев, който изпълни пряк свободен удар в 11-ата минута, но прати топката в аут. В 13-ата минута "канарчетата" организираха опасна контраатака чрез Анисе и Мариян Огнянов, топката бе изчистена и попадна в Галчев, който стреля от дъгата на наказателното поле, но вратарят спаси. В 17-ата минута Микус е изведен в наказателното поле на Ботев, но Адам Стаховяк скъси дистанцията и блокира удара на нападателя.

В 25-ата минута добър пробив на Луис Педро по десния фланг завърши с остро центриране, топката рикошира и за малко да влети във вратата на Ишлер, който в последния момент протегна крак и я блокира. В последните секунди на първата част Вандер шутира от пряк свободен удар, но неточно.

След почивката играта бе изключително равностойна, а двата отбора трудно създаваха чисти голови положения. В 55-ата минута опасен удар на Шникер бе спасен от Стаховяк. Последваха редица смени в състава на "жълто-черните" преди да се стигне до 77-ата минута, когато пловдивчани изтърваха най-чистото си положение. Ромарио преодоля противник и влезе в наказателното поле, след което шутира силно, но вратарят успя да избие топката. В 87-ата минута Стаховяк изби далечен удар на Стефан Швац.

Съставът на Ботев: Стаховяк, Дяков (70` Терзиев), Джинич (64` Спрокел), Минев (64` Грънчаров), Артур (78` Казаков), Галчев (46` Костов), Иршак (56` Васев), Педро, Анисе (56` Павлов), Вандер (67` Ромарио), Огнянов (56` Христов).