Ботев Пловдив разгроми с 4:0 втородивизионния Чавдар Етрополе в контролна среща на стадион „Беркут” в Брестник. „Жълто-черните” имаха пълно превъзходство в двубоя и логично стигнаха до изразителна победа. Попаденията в спаринга бяха дело на Вандер Виейра, Мариян Огнянов, Костадин Дяков и Станислав Костов, информира официалната страница на „канарчетата“.

Ферарио Спасов заложи на Христо Иванов на вратата, а пред него като централна двойка защитници през целия мач действаха Ангел Рахов и Стефан Станчев, като вдясно и вляво от тях започваха съответно Данчо Христов и Артур Енрике. В сърцето на халфовата линия стартираха Мариян Огнянов и Рубен Паласуелос, а по фланговете – Петър Атанасов и Вандер Виейра, докато Иван Цветков бе зад Станислав Костов.

Ботев взе инициативата и започна да атакува още от началото на срещата. Първите опасности за вратата на гостите дойдоха след флангови атаки и центрирания на Артур и Вандер, при които обаче Костов не стигна до топката. Първият гол не закъсня и „жълто-черните” поведоха след попадение на Вандер Виейра в 13-ата минута. Бразилецът бе изведен очи в очи с вратаря от Иван Цветков и хладнокръвно откри резултата в проверката – 1:0.

Последваха добри атаки и голови ситуации за „канарчетата”, пропиляни от Петър Атанасов и Дяков. В 20-ата минута Данчо Христов проби отдясно и центрира ниско към Цветков, но подаването се оказа малко по-дълго от необходимото. В средата на първото полувреме съдията Георги Кабаков показа втори жълт картон на Вандер за симулация в наказателното поле. Преди това бразилецът бе официално предупреден за реплика към рефера. Численото равенство на терена обаче остана и след тази ситуация, тъй като на терена се появи Костадин Дяков.

В 26-ата минута втородивизионният тим пропиля единствената си възможност за гол, след като юношата на Ботев Йордан Етов, който в момента защитава цветовете на Чавдар, стреля опасно в аут от добра позиция.

В 35-ата минута Мариян Огнянов удвои резултата с ювелирно изпълнение на пряк свободен удар в горния десен ъгъл – 2:0. В 39-ата Дяков направи резултата класически с мощен удар отблизо, а до края на полувремето нов гол не падна и двата отбора се прибраха в съблекалните при класическа преднина за Ботев.

На почивката Ферарио Спасов направи само една промяна, като на мястото на Христов в игра се появи Ивайло Димитров.

Второто полувреме започна по същия начин и още в 52-ата минута Станислав Костов покачи на 4:0. 21-годишният нападател се разписа след отлична комбинация между Огнянов и Атанасов, и асистенция с пета на последния. В заключителния половин час за Ботев в игра се появиха петима от юношите на клуба - 18-годишните Росен Андонов, Лъчезар Ангелов, Венци Гюзелев и Петър Караджов, и с две години по-малкият от тях Гери Атанасов.

Ботев: Хр.Иванов (62-Р.Андонов), Й.Христов (46-Ив.Димитров), Рахов, Станчев, Артур, Паласуелос, Огнянов (62-Караджов), П.Атанасов, Вандер (23-Дяков), Ив.Цветков (62-Ангелов), Костов (62-Гюзелев)

Чавдар: Митев, Ив.Стойчев, Григоров, Ив.Иванов, Пидев, Стоилков, Вълчев, Кр.Илиев, Етов, Мурадов, Гоговски (Стайков, Каракостов, Ст.Георгиев, Казаков, Николов, Ст.Димитров, Цоков)

Съдии: Георги Кабаков; Атанас Бозев, Николай Маргаритов