Ботев Пловдив и Теплице завършиха 2:2 в контролната среща, която се игра в Ларнака.

Ботев поведе с 1:0 в 14-та минута, когато Веселин Минев подаде към Станислав Костов, който преодоля Славик и на празна врата вкара.

В 20-та минута Томаш Иршак отправи мощен удар извън наказателното поле на Теплице, но Мартин Славик успя да спаси.

Ботев бе близо до това да отбележи втори гол в 34-та минута, когато Луис Педро напредна по лявото крило и пусна топката към Костов, който елиминира вратаря, но от малък ъгъл с левия крак изпрати кълбото от външната страна на мрежата.

Теплице изравни резултата в 50-та минута, когато Егон Вюч засече ниско центриране в наказателното поле на Ботев и с плътен удар в долния ляв удар не остави шанс на вратаря Стаховяк.

В 60-та минута Борислав Галчев стреля остро от пряк свободен удар, но над напречната греда. Шест минути по-късно Вандер излезе на добра позиция, но стреля над вратата на Теплице. Томаш Иршак стреля опасно в 70-та минута, но вратарят на Теплице спаси.

Иван Цветков пропусна дузпа в 73-та минута, като изпрати топката в аут.

Теплице поведе с 2:1 в 78-та минута, когато Вюч прехвърли излезлия неразчетено напред Росен Андонов.

Ботев стигна до изравнително попадение в 84-та минута, когато Неделев центрира ниско от пряк свободен удар, топката стигна до Вандер Виейра, който от близо я прати във вратата.

Ботев: Стаховяк (75-Андонов), Христов, Спрокел, Грънчаров (75-Рахов), Минев (75-Артур), Галчев, Иршак (85-Айтов), Цветков (74-Огнянов), Луис Педро (59-Неделев), Вандер, Костов (62-Павлов)