Литекс победи с 2:1 пловдивския Ботев на собствения си стадион в Ловеч. Успехът за домакините обаче не дойде никак лесно, като дори ловчанлии можеха да изпуснат трите точки.

Головете за Литекс реализираха Вилфред Нифлор и Дормушали Саидходжа. Точен за гостите бе италианецът Морини петнадесет минути преди края на срещата.

Срещата логично започна с домакински натиск и още в началните минути футболистите на Ангел Червенков сътвориха няколко добри положения пред вратаря Венци Велинов. Логичното се случи още в шестата минута на мача, когато Нифлор получи топката пред границата на наказателното поле и с премерен удар в долния ъгъл на вратата даде преднина на „оранжевите”.

Още в следващата атака домакините можеха да поразят вратата на гостите още веднъж, когато Христо Янев стреля неточно от около 10 метра, въпреки че бе необезпокояван от никой в наказателното поле на Ботев.

Първата добра ситуация за Ботев дойде в 27-ата минута, когато най-дейният в редиците на пловдивчани Ален Карлет стреля опасно от около 20 метра, но топката профуча покрай гредата. Само пет минути по-късно, същият футболист бе изведен сам срещу Голубович, успя да преодолее вратаря, но стреля неточно към опразнената врата.

Второто полувреме отново започна с натиск на Литекс и само три минути след подновяването на играта, Пламен Николов стреля в напречната греда. Вторият гол за ловчанлии дойде в 64-ата минута, когато Саидходжа бе точен. Нападателят получи топката от Диего и с десния крак покачи на 2:0.

В 76-ата минута Ботев стигна до намаляване на резултата след изцяло италианска комбинация. Гостите получиха правото да изпълнят свободен удар пред наказателното поле на Литекс. Зад топката застана Тинаци, който центрира в наказателното поле, където Морини съумя да овладее топката и да я прати в мрежата.

Само няколко по-късно гостите имаха уникален шанс да изравнят резултата. Сталев стреля от близко разстояние, а Голубович със сетни усилия избива топката. При положението останаха съмнения, че топката е преминала голлинията, но главният арбитър показа играта да продължи.

В даденото от съдията продължение гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Васко Василев получи втори жълт картон.