Отборът на Ботев Пловдив не успя да запише първи точки в шампионата и срещу Славия. Пред близо 6000 зрители на стадион „Христо Ботев” „белите”се наложиха с минималното 1:0. Единственият гол в срещата бе дело на нападателят Тодор Колев още в 4-ата минута. Двубоят бе и официален дебют за италианските футболисти на „канарчетата” пред собствена публика.

Първата добра ситуация в мача дойде още във втората минута, когато Караманов излезе само срещу вратаря на столичани, но не съумя да го преодолее. В ответната атака обаче Колев даде преднина на Славия след груба грешка на Венци Велинов. Вратарят на домакините прати топката в краката на Асен Николов, който намери Колев, а нападателят необезпокояван от никой на празна врата реализира.

В 34-ата минута Ботев имаше отличен шанс да изравни резултата, но отново Караманов нямаше късмет пред гола. Халфът стреля с глава, топката срещна напречната греда и тупна пред голлинията.

През второто полувреме момчетата на Енрико Пичони имаха повече чисти положения за гол, но пропуски направиха Карлет и отново Караманов.

Така Ботев записа нова загуба в първенството и остава без спечелена точка след седем изиграни мача.