Отборът на Ботев ще остане на 10-о място в класиране на А група през зимната пауза.

„Канарчетата” надиграха като домакин Беласица с 2:0. играчите на Тенчо Тенев бяха по-активни през по-голяма част от мача, въпреки че през последните 20 минути срещата се доиграваше, без да бъдат създадени голови положения.

Първото попадение в срещата падна в 25-та минута, след като Георги Христов спря центрирана топка и технично по земя откри резултата. За нападателя на Ботев това е осмо попадение от началото на сезона. Деветото, което бе записано на неговата сметка падна през второто полувреме. В 48-та минута Георги Христов напредна и от около 30 метра прати топката в мрежата на Беласица за крайното 2:0.

След този успех пловдивчани се намират на 10-а позиция в класирането на А група, като не могат да бъдат изместени, въпреки че не са изиграни всички двубои от този кръг. Петричани заема 13-о място с 12 точки, колкото има и отборът на Спартак Варна, но е с по-лошо голова съотношение.