Ботев Пловдив и Славия не излъчиха победител в съботната контрола помежду си, която се игра на стадиона в Коматево. Срещата, която започна с мината мълчание в памет на клубните легенди Михаил Карушков и Иван Давидов, приключи при 0:0 и предложи твърде малко интересни ситуации.

Доста фенове на пловдивачани се появиха на централната трибуна, която беше пълна почти до краен предел. Първата интересна ситуация, която те видяха обаче бе червен картон за Филип Филипов. В 20-ата минута бранителят повали на тревата откъсващия се сам срещу Адам Стаховяк Жереми Манзоро и бе изгонен. По силата на предварителната догворка между съперниците Ботев веднага попълни редиците си, като Даниел Златков се появи в игра.

Впоследствие потърпевшият Манзоро изпълни прекия свободен удар, който бе точно пред границата на пеналта. Французинът стреля технично, ала Стаховяк се хвърли и изби в корнер.

В 33-ата минута пред Пламен Николов се откри чудесна възможност да се разпише след разбъркване във вратарското поле на Славия. Защитникът се озова под остър ъгъл спрямо вратата и това помогна на Георги Петков да отрази.

В 39-ата капитанът на Ботев Иван Цветков блесна с красиво отиграване. Опитният нападател премина двама протовници и пусна към Цветелин Чунчуков в пеналта, който от 9-10 метра шутира над целта.

След почивката статуквото не се промени особено, а множеството смени всъщност понамалиха интензитета на двубоя. В 70-ата минута Ботев пак застраши „белите“ след статично положение. От пряк свободен удар топката бе центрирана към далечната греда, където Златков с глава стреля, но го стори право в ръцете на влезлия като смяна страж Марио Кирев.

Шест минути по-късно Иршак бе замесен в ново меле пред вратата на Славия. Чехът, който може би бе най-ниският на терена, съумя да стреля с глава. В изпълнението му липсваше сила и това позволи на Кирев да захлупи кълбото на аутлинията.

Последният шанс за гол пак бе за домакините четири минути преди края. Лъчо Балтанов се спусна по фланга, влезе в наказателното поле и от аутлинията сви към точката на дузпата. Там Станислав Дрянов пробва техничен изстрел, който бе спасен от Кирев.

Следвата седмица в 20-ия кръг Славия гостува на Черно море във Варна, докато Ботев Пловдив посреща Марек.

БОТЕВ – СЛАВИЯ 0:0

Ботев: 1. Адам Стаховяк – 11. Йордан Христов, 22. Пламен Николов, 18. Радослав Терзиев, 28. Филип Филипов, 38. Милен Гамаков, 16. Томаш Иршак, 7. Мариян Огнянов, 30. Божидар Васев, 19. Иван Цветков /к/, 23. Цветелин Чунчуков

Старши треньор: Петър Пенчев

Славия: 1. Георги Петков /к/ – 25. Цветомир Панов, 6. Фернандер Касай, 17. Костадин Дяков, 7. Жереми Манзоро, 33. Карлос Фонсека, 99. Радослав Василев, 45. Славчо Шоколаров, 88. Ангел Грънчов, 3. Димитър Пиргов, 22. Владимир Семерджиев

Старши треньор: Иван Колев

- - -

Най-интересното минута по минута вижте тук:

1' - НАЧАЛО НА МАЧА.

6' - Иван Цветков намери включилия се отдясно Йордан Христов, който центрира опасно във вратарското поле. Стражът на гостите Георги Петков се справи, като с върха на пръстите изби в корнер.

Централната трибуна на стадиона в Коматево е пълна почти до краен предел. За момента нито един Ботев, нито Славия успяват да установят траен превес. Атаките към вратите се редят една след друго, но никой от вратарите не се е намесвал при съществена опасност за вратата си.

20' - Червен картон за Филип Филипов от Ботев! Грешка в разиграването на домакините пред наказателното поле на противника даде начало на контраатака за Славия, при която Филипов повали на тревата откъсващия се сам срещу вратаря Жереми Манзоро. Потърпевшият французин сам се нагърби с изпълнението на фаула, който бе малко пред границата на пенлата. Халфът стреля много добре над стената по посока на близката сглобка, Стаховяк обаче се намеси решително.

По предварителна договорка Ботев отново попълни редиците си, като Даниел Златков влезе на мястото на Филипов.

25' - Мариян Огнянов се включи в атака и засече центриране с глава, топката прелетя над вратата на Георги Петков.

33' – Разбъркване във вратарското поле на гостите. Пламен Николов се озова сам срещу Георги Петков, но ъгълът беше почти нулев и това затрудни централния бранител на Ботев. Той все пак стреял към вратата, а стражът изби в ъглов удар.

35' – Мариян Огнянов се озова на стрелкова позиция, отправи шут, ала топката рикошира в бранител на „белите“ и излезе в корнер.

39' - Добра атака на Ботев. Капитанът Иван Цветков беше с основната заслуга, след като се промуши между двама съперници и пусна към Чунчуков, а последният от 9-10 метра шутира над целта.

43' - Смяна в Ботев. Мариян Огнянов излиза, на неговото място се появи Лъчезар Балтанов.

45' - КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ.

46' - НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ.

46' - Смяна на почивката в Ботев. Михаил Иванов ще пази през второто полувреме вместо Адам Стаховяк.

62' - Двойна смяна в Славия. Димитър Везалов и Марио Кирев влизат вместо Ангел Грънчов и Георги Петков.

64' - Ботев имаше претенции за дузпа. Иван Цветков укроти дълъг пас в наказателното поле, където бе атакуван в гръб и се строполи на тревата. Главният съдия остави играта да продължи.

69' - Смяна в Славия. Станислав Генчев вместо Владимир Семерджиев.

70' - Ботев получи правото да изпълни пряк свободен удар. Топката бе насочена към далечната греда, там Даниел Златков я взе с глава и стреля в очертанията на вратата. Кълбото обаче полетя пряво към обятията на Марио Кирев.

76 – Меле пред вратарското на Славия. Томаш Иршак се озова на голова позиция, като игра с глава, но нанесе слаб изстрел с глава, Който Марио Кирев захлупи на голлинията.

77' - Смяна в Ботев. Станислав Дрянов вместо Милен Гамаков.

79' - Смяна в Ботев. Наско Милев влиза, Цветелин Чунчуков излиза.

82' - Двойна смяна в Славия - Радослав Василев и Костадин Дяков напускат терена, на тяхно място влизат Емил Стоев и Петър Атанасов.

86' - Лъчезар Балтанов проби по фланга, навлезе в наказателното поле и от аутлинията върна към Дрянов, който от десетина метра фронтално срещу вратаря опита да вкара технично до лявата греда, но Кирев отрази.