Ботев Пд и Черно море не можаха да излъчат победител в мача помежду си. Срещата от осмия кръг от А група завърши 1:1.

Домакините откриха резултата в началото на първото полувреме. В голмайстор за канарчетата се превърна Георги Христов в 9-та минута, след като засече центриране от пряк свободен удар на Манчев.

Отборът на Ботев тотално превъзхождаше гостите в първия четвърт час и само късметът не донесе втори гол на домакините.

Черноморци отвърнаха на удара 11 минути по-късно. В 20-та минута момчетата на Тенчо Тенев допуснаха Фабиньо да излезе зад защитата и да вкара с плътен удар по земята.

Второто полувреме не представи много интересни положения за зрителите на стадион „Христо Ботев” и срещата завърши 1:1.

Въпреки треньорската рокада при „канарчетата”, Тенчо Тенев не успя да подготви своите момчета, които с точката от този мач заемат 8-мото място във временното класиране.

Черно море се намира на незавидното 15 място с актив от 6 точки.