Бразилецът Жоазиньо продължава с чудесните си изяви в Русия.

Бившият футболист на Левски се разписа в трета поредна среща от местното първенство. Снощи крилото наказа Ростов, а неговият Краснодар победи с 2:0 като гост.

Жо откри головата сметка в мача още през първата част, а след почивката Краснодар оформи крайнато 2:0 след попадение на Ахмедов.

Интересно е да се отбележи, че домакините от Ростов пропиляха две дузпи, които съдията им даде. В грешници се превърнаха Дяков и Милич, които пропуснаха от 11-метров удар преди паузата.

Преди снощния си гол Жоазиньо наказа още два съперника в руското първенство. Той бе точен срещу Спартак Москва и Урал, като и двете попадения бяха от дузпи.

Бившият ас на Левски наниза и две попадения в Лига Европа. В този турнир Краснодар срещу испанския Реал Сосиедад.

Жоазиньо има три гола в руския елит, колкото е отбелязал от началото на сезона и капитанът на България Ивелин Попов. С по четири попадения лидери при голмайсторите са четирима футболисти.