Берое завърши сезона в А група, както го започна - с победа. Старозагорци спечелиха с класическото 3:0 последното си домакинство от кампанията срещу Нефтохимик. Двубоят се игра пред около 1000 зрители на стадиона под Аязмото. Жуниор Мапуку се отличи с две от попаденията за успеха, а първият гол в мача отбеляза Георги Костадинов.

За Берое в мача не взеха участие Иван Караджов, Иво Иванов, Борислав Стойчев и Елиаш Алвеш да Силва, които получиха почивка. Срещата пропусна все още невъзстановеният Николай Чипев, както и Илия Мунин.

Берое тотално надигра своя съперник, като играчите на Петър Хубчев доминираха от самото начало на мача.

Берое поведе още в 4-та минута, когато Атанас Зехиров центрира от корнер в наказателното поле на Нефтохимик, където Георги Костадинов бе оставен непокрит и отблизо вкара за 1:0.

Берое удвои своята преднина в 9-та минута, когато Георги Андонов и Атанас Зехиров направиха двойно подаване, след което последният центрира в наказателното поле на Нефтохимик, където Жуниор Мапуку засече топката с крак и я прати в долния ляв ъгъл на вратата на Костадин Георгиев.

Една от малкото ситуации пред вратата на Благой Макенджиев бе в 16-та минута, когато Диян Лефтеров премина през Георги Динков и навлезе в наказателното поле на Берое, след което стреля, но в страни от левия стълб на вратата.

Берое изгради много хубава комбинация в 20-та минута, когато Атанас Зехиров подаде към Георги Костадинов, който бе изведен на добра позиция в наказателното поле на Нефтохимик и стреля, но над напречната греда в аут.

Берое отбеляза трети гол в 23-та минута, когато Игор Джоман пусна перфектен извеждащ пас към Жуниор Мапуку, който се пребори с двама защитници на Нефтохимик, след което преодоля и вратаря Костадин Георгиев, за да направи резултата 3:0.

Най-сериозното положение в мача пред вратата на Благой Макенджиев бе в 26-та минута, когато Симеон Мечев нахлу в наказателното поле на Берое и стреля от малък ъгъл, но вратарят спаси, а след това Игнат Дишлиев блокира удара на Ерай Карадайъ.

През второто полувреме футболистите на Берое видимо намалиха оборотите, което позволи на играчите на Нефтохимик да създадат още няколко положения пред вратата на Благой Макенджиев, но нито едно от тях не доведе до гол. В 49-та минута Галин Димов отправи далечен удар, но Благой Макенджиев внимаваше и изби топката в корнер. Минута по-късно Галин Димов центрира от корнер в наказателното поле на Берое, където Ерай Карадайъ стреля с глава, но Благой Макенджиев улови без проблеми топката. В 78-та минута Любомир Божанов подаде към Ерай Карадайъ, който бе изведен на добра позиция, но стреля в страни от вратата на Благой Макенджиев.

Берое завърши сезона със 70 точки на осма позиция, докато Нефтохимик през следващата година ще играе в Б група.

Берое: 22. Благой Макенджиев - 19. Пламен Тенев, 14. Игнат Дишлиев, 3. Владимир Зафиров, 15. Георги Динков - 70. Георги Костадинов (71’ – 92. Стефан Спировски), 27. Игор Джоман - 18. Атанас Зехиров (61’ – 17. Салим Керкар), 8. Самир Аясс, 7. Георги Андонов (к) - 30. Жуниор Мапуку (61’ – 9. Станислав Костов).

Нефтохимик: 90. Костадин Георгиев, 4. Диян Лефтеров, 23. Станислав Жеков (к), 20. Юри Иванов, 81. Ивелин Янев, 19. Михаел Орачев, 10. Галин Димов (72’ – 32. Любомир Божанов), 25. Николай Костов, 7. Симеон Мечев (72’ – 11. Живко Петков), 77. Емануел Манев (40’ – 18. Свилен Малчев), 9. Ерай Карадайъ.