Берое започна с победа контролите си по време на втория подготвителен лагер в сръбския курорт Златибор. Старозагорци победиха с 2:1 Спартак Златибор Вода (Суботица). Проверката се игра в три полувремена по 40 минути.

Берое започна със следния състав: 1. Мартин Теменлиев, 2. Здравко Илиев, 5. Ваня Джаферович, 24. Станислав Бачев, 28. Веселин Пенев, 16. Стефан Велев, 30. Ненад Йованович, 11. Атанас Чипилов, 21. Славен Станкович, 8. Иван Горанов и 14. Евгени Йорданов.

Дебют със “зелено-белия” екип направиха дошлите на проби Ненад Йованович и Славен Станкович.

Сърбите влязоха по-добре в мача и в 5-та минута Владимир Торбица стреля много силно от пряк свободен удар, след което Теменлиев се намеси чудесно и изби топката в корнер.

Здравко Илиев бе заменен принудително в 8-та минута от Владислав Ямуков, след като почувства болки.Преди срещата Здравко Илиев почувства леко опъване в подбедрен мускул, но реши все пак да опита да играе.

Берое поведе в резултата в 21-та минута, когато Славен Станкович отправи много хубав мощен удар и прати топката в мрежата на Алексич.

До края на първите 40 минути двата отбора стояха равностойно на терена.

В 56-та минута Стефан Велев стреля от фаул от около 24-25 метра, но топката мина в ляво от вратата на Спартак Златибор Вода.

В 60-та минута старши треньорът на Берое Илиан Илиев пусна в игра: Зафиров, Костадинов, Райнов, Димитров, Абушев, Гюров и Златинов.

Берое можеше да удвои своята преднина в 68-та минута, когато Златинов стреля в долния ляв ъгъл на вратата на Спартак Златибор Вода, но вратарят плонжира и изби топката в корнер.

През третата част в игра за Берое се появиха Теодор Скорчев, Мирослав Енчев и Виктор Софрониев.

Спартак Златибор Вода изравни резултата в 99-та минута, когато след грешка на Скорчев, Човило вкара за 1:1.

Все пак Берое успя да стигне до победата, след като Петър Димитров получи топката в наказателното поле на Спартак и вкара за 2:1 в 120-та минута.

Следващата контрола на Берое е в събота (23 юли) срещу Слобода Пойнт Севойно.