Берое записа четвърти мач без победа, след като завърши 1:1 в контролна среща при гостуването си на Любимец.

Голям брой играчи получиха почивка след последния мач със Пирин: Станислав Бачев, Диан Генчев, Александър Томаш, Евгени Йорданов, Петър Костадинов и Владислав Златинов. В Любимец, но на трибуните бе и Тодор Христов. Стражът на заралии Теодор Скорчев пропусна срещата, след като изкълчи глезена си в загрявката преди мача с благоевградчани.

Старши треньорът на Берое Илиан Илиев даде шанс за изява на голяма част от играчите, които по-рядко получават възможност за изява в мачовете от началото на сезона.

През двете полувреме заралии играха с различни единадесеторки, като само вратарят Пламен Петров, халфът Николай Станков и нападателят Иван Янчев играха 90 минути.

През първото полувреме отборът воден Илиан Илиев бе по-активният, но не успя да реализира създадените положения.

Второто полувреме започна отлично за Любимец, след като в 46-та минута се разписа нападателят Кирчо Крумов.

Последва натиск от страна на старозагорци, който се увенча с гол едва в 88-ата мин. Попадението реализира Петър Димитров след рикошет.