Берое постигна класическа победа с 3:0 в контролната среща срещу Димитровград, която се игра на местния стадион „Раковски”.

Старши треньорът на Берое Илиан Илиев даде шанс за изява на футболисти, които не взеха участие в мача със Сливен от 16-я кръг на А група.

Илиан Илиев започна със следния състав: Мартин Теменлиев, Мирослав Енчев, Павел Ковачев, Тодор Тодоров, Георги Динков, Петър Костадинов , Стойчо Младенов, Симеон Мечев, Цветан Филипов, Петър Димитров и Ромарио Резенде.

Старозагорци поведоха в резултата още в 8-та минута, когато новото попълнение Цветан Филипов се разписа.

През втората част на терена се появиха Пламен Петров, Милен Танев, Иво Гюров и Мартин Райнов, които замениха Мартин Теменлиев, Стойчо Младенов, Петър Костадинов и Симеон Мечев.

Берое продължи да бе по-активния отбор и логично стигна до нови два гола, чиито автори бяха Милен Танев и Ромарио Резенде, съответно в 72-ра и 74-та минута.

Георги Божанов продължава да се възстановява от разтежение и не взе участие в контролата.

Мачът се игра при постоянен снеговалеж, а през второто полувреме по терена се образува снежна покривка.

В понеделник (7 март) Берое гостува на Литекс в мач от 17-я кръг на А група.