Берое вкара четири гола в контролата срещу Етър и по този начин старозагорци записаха първа победа от един месец насам. Заралии се наложиха с 4:1 в проверката срещу тима от Велико Търново, която се игра на стадион „Берое” пред около 400 зрители. Контролата се игра в четири полувремена по 30 минути.

През първия час в игра за Берое бяха: 99. Ивайло Иванов, 25. Мирослав Енчев, 5. Ваня Джаферович, 3. Владимир Зафиров, 27. Владислав Ямуков, 16. Стефан Велев, 7. Слави Жеков (к), 88. Петър Димитров, 21. Славен Станкович, 9. Рангел Абушев и 8. Иван Горанов.

Капитанът Слави Жеков игра 60 минути, след като в края на август взе участие и в контролата с Любимец.

Берое поведе още в 5-та минута, когато Иван Горанов нахлу отляво, центрира остро успоредно на гол линията към непокрития Петър Димитров и той отблизо вкара за 1:0.

Домакините удвоиха своята преднина в 18-та минута, когато Слави Жеков центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на Етър и сложи топката на главата на Ваня Джаферович, който реализира за 2:0.

Берое поведе с 3:0 в 50-та минута, когато Петър Димитров центрира в наказателното поле на Етър, където Абушев отблизо засече по много добър начин топката и я прати във вратата на Димитров.

В 54-та минута Рангел Абушев направи добър пробив, след което преодоля защитник на Етър и стреля към опразнената врата, но топката срещна левия стълб на вратата на Димитров.

През третото полувреме старши треньорът на Берое Илиан Илиев пусна в игра изцяло нова единадесеторка: 1. Мартин Теменлиев, 2. Здравко Илиев, 15. Виктор Софрониев, 24. Станислав Бачев, 28. Веселин Пенев, 18. Петър Костадинов, 11. Атанас Чипилов, 71. Милен Танев, 77. Георги Божанов, 19. Владислав Златинов, 14. Евгени Йорданов. Георги Божанов се завърна в игра за Берое, след като близо четири месеца се възстановяваше от контузия. Здравко Илиев получи контузия в 70-та минута и бе заменен принудително от Мирослав Енчев.

Етър отбеляза почетен гол в срещата в 78-та минута, когато Русков се възползва от грешка в защитата на Берое и прати топката във вратата на Теменлиев.

В 93-та минута Георги Божанов центрира в наказателното поле на Етър, където Владислав Златинов засече топката и я прати за четвърти път във вратата на тима от Велико Търново.

В оставащите 17 минути двата отбора намалиха темпото на игра и не се стигна до нови голове.