Берое записа първа победа в първенството, след като спечели с 2:1 домакинството си срещу Левски от 4-я кръг на А група. Двубоят се игра пред 6700 зрители. По този начин Георги Иванов записа загуба при завръщането си на треньорския пост на „сините”. Жуниор Мапуку отбеляза и двата гола за Берое, които се оказаха от решаващо значение. Той се възползва максимално от две грешки на вратаря Стефано Кунчев и се разписа в 6-та и 22-та минута. Левски стигна само до почетен гол в 36-та минута. Успехът за Берое можеше да бъде много по-убедителен, но Мапуку пропусна да се разпише сам срещу Стефано Кунчев в 25-та минута.

Първата опасна ситуацията в мача бе в 3-та минута, когато Венци Христов получи топката в наказателното поле на Левски, след което се опита да продължи към Жуниор Мапуку, но Стефано Кунчев се намеси и улови топката.

Берое поведе в резултата в 6-та минута. Самир Аясс центрира по земя в наказателното поле на Левски, където Стефано Кунчев не се намеси добре и изпусна топката, която попадна в Жуниор Мапуку, а той отблизо вкара за 1:0.

Берое - Левски

източник: Георги Димитров, Gong.bg

Берое продължи да бъде по-активният отбор на терена в тези начални минути и в 9-та Салим Керкар финтира няколко футболисти на Левски, след което центрира в наказателното поле на "сините", топката стигна до Самир Аясс, който стреля, но в тялото на Веселин Минев.

Първата сериозна опасност пред вратата на Берое бе в 19-та минута, когато Антонио Аниете пусна перфектен извеждащ пас към Мигел Бедоя, който излезе сам срещу Благой Макенджиев, но вратарят на Берое успя да спаси. Две минути по-късно се наложи Иво Иванов да се намесва решаващо и с шпагат да избива топката от краката на Луис Педро.

Берое поведе с 2:0 в 22-та минута. Стефано Кунчев направи втора невероятна грешка, като подари топката на Жуниор Мапуку, който го прехвърли технично и след това на празна врата вкара за 2:0.

Берое можеше да нанесе своя трети удар в мача в 25-та минута Жуниор Мапуку получи дълъг извеждащ пас, след което излезе сам срещу Стефано Кунчев, но завършващият му удар не намери очертанията на вратата на Левски, като топката премина на сантиметри в страни от левия стълб.

Левски намали пасива си в 36-та минута, когато Владимир Гаджев центрира от фаул в наказателното поле на Берое, след което топката попадна във Валери Домовчийски, който с премерен удар изпрати кълбото в десния ъгъл на вратата на Благой Макенджиев.

В добавеното време на първата част Салим Керкар реши да изненада Стефано Кунчев с един далечен удар, но топката премина на сантиметри над напречната греда и излезе в аут.

Първата опасност в началото на второто полувреме бе пред вратата на Берое. Антонио Аниете стреля опасно от фаул в 50-та минута, но топката премина над напречната греда на вратата на Благой Макенджиев. В 60-та минута след центриране в наказателното поле на Берое, Луис Педро стреля с глава, но неточно в аут.

През второто полувреме футболистите на Берое затвориха пространствата пред вратата на Благой Макенджиев и заложиха на сигурна игра в отбрана и контраатаки чрез Салим Керкар и Крис Гади, които обаче не бяха достатъчно ефективни.

Играчите на Георги Иванов имаха превъзходство, но не успяха да се възползват от него.

Левски можеше да изравни резултата в 85 минута, когато Валери Божинов си овладя топката с ръка, което остана незабелязано за съдията, след което нахлу в наказателното поле на Берое, но бе затворен добре от Веселин Пенев, който не му позволи да стреля, а Благой Макенджиев се намеси и улови топката.

Минута по-късно Радослав Димитров отправи далечен удар, топката срещна левия стълб на вратата на Берое, но Благой Макенджиев бе сигурен в ситуацията, защото бе плътно до гредата.

Със спечелените първи три точки Берое вече има пет, докато Левски остана с 4. В следващия кръг Берое гостува на Славия, а Левски приема Ботев.

Берое – Левски 2:1

1:0 Жуниор Мапуку 6’

2:0 Жуниор Мапуку 22’

2:1 Валери Домовчийски 36’

Берое: 22. Благой Макенджиев – 18. Атанас Зехиров, 6. Иво Иванов, 21. Елиаш, 28. Веселин Пенев – 70. Георги Костадинов, 8. Самир Аясс (51’ – 11. Крис Гади), 27. Игор Джоман -10. Венцислав Христов (89’ – 4. Аласан Н’Диае), 30. Жуниор Мапуку (63’ – 3. Владимир Зафиров), 26. Салим Керкар

Старши треньор: Петър Хубчев

Левски: 32. Стефано Кунчев (46’ – 1. Кристиян Наумовски) – 71. Пламен Крумов, 5. Борислав Стойчев, 3. Аймен Белаид, 14. Веселин Минев (46’ – 28. Радослав Димитров) – 8. Георги Сърмов, 45. Владимир Гаджев (66’ – 86. Валери Божинов) – 10. Мигел Бедоя, 20. Антонио Аниете, 11. Луис Педро – 17. Валери Домовчийски

Старши треньорът: Георги Иванов - Гонзо