Берое постигна важна победа срещу лидера Левски и по този начин завърза още повече борбата на върха в класирането. Старозагорци се наложиха с минималното 1:0 срещу „сините“ в мач от 18-ия кръг на А група, който се игра пред 5700 зрители на стадиона под Аязмото. Единственият гол в срещата бе дело на Спас Делев в 64-та минута.

Старши треньорът на Берое Петър Хубчев направи четири промени в своя състав в сравнение с играчите, на които заложи при поражението с 0:5 от Лудогорец. Сред титулярите се завърна Георги Динков, който изтърпя наказание в мача срещу разградчани. Емин Ахмед смени Венелин Филипов, който остана извън групата на старозагорци за срещата срещу „сините“. Исмаил Иса отново намери място в стартовия състав на Петър Хубчев, където попадна и Евертон Джилио Том.

Старши треньорът на Левски Стойчо Стоев направи само една промяна в своя състав в сравнение с тима, който спечели с 2:0 срещу Славия в предния кръг. Сред титулярите се завърна Максимилиан Карнер, който се завърна след изтърпяно наказание.

Берое започна по-активно мача. Спас Делев подаде към Исмаил Иса, който се отскубна от защитата на Левски, след което стреля, но в аут. Четири минути по-късно Игор Джоман подаде към Исмаил Иса, който се пребори с Аймен Белаид и Максимилиан Карнер, след което стреля, но над напречната греда в аут.

Първият точен удар в очертанията на двете врати бе в 18-та минута, когато Веселин Минев подаде към Роман Прохазка, който стреля от границата на наказателното поле на Берое, но Илко Пиргов улови сигурно.

Минута по-късно Георги Андонов отправи удар за статистиката, а Боян Йоргачевич улови топката без никакви проблеми.

Левски изпусна много добро положение в 25-та минута, когато Мигел Бедоя центрира от корнер в наказателното поле на Берое, след което Умар Диаби продължи към втора греда, където Божидар Краев отблизо стреля, но встрани от десния стълб на вратата на Илко Пиргов.

Берое изпусна да поведе в резултата в 34-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Левски се получи разбъркване, Иво Иванов стреля, топката рикошира в защитник на гостите, а след това премина на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Боян Йоргачевич.

Берое бе по-активният от двата отбора в началото на второто полувреме. В 61-та минута Веселин Пенев центрира от фаул в наказателното поле на Левски, където Венцислав Василев стреля с глава, но Боян Йоргачевич демонстрира чудесен рефлекс и успя да спаси. Минута по-късно  Спас Делев навлезе в наказателното поле на Левски, след което подаде към Елиаш, който стреля, но встрани от левия стълб на вратата на Йоргачевич.

Берое поведе в 64-та минута, когато Георги Божилов с перфектен извеждащ пас намери Спас Делев, който изскочи сам срещу Боян Йоргачевич, след което с премерен удар го преодоля за 1:0.

Берое направи невероятен пропуск в 71-та минута, когато Исмаил Иса преодоля двама футболисти на Левски и излезе сам срещу Боян Йоргачевич, но стреля в тялото на излезлия да го пресрещне вратар.

Една от малкото възможности пред Линел Китамбала в мача бе в 79-та минута, когато стреля от малък ъгъл, но Илко Пиргов успя да спаси.

Футболистите на Берое разиграха добре в 80-та минута, когато Исмаил Иса подаде към Спас Делев, който стреля, но встрани от вратата на Боян Йоргачевич.

Левски можеше да изравни резултата в 82-та минута, когато Радослав Цонев центрира в наказателното поле на Берое, където Георги Костадинов стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Берое успя да удържи аванса си от един гол до края на срещата.

След края на мача се стигна до разправия между Георги Динков и Аймен Белаид. Двамата футболисти получиха жълти картони от съдията Ивайло Стоянов.

Берое се намира на четвърто място в класирането с актив от 30 точки, докато Левски е на второ място с 34 точки.

Берое: 23.Илко Пиргов, 13. Емин Ахмед (55' – 24. Венцислав Василев), 6.Иво Иванов (к), 15.Георги Динков, 28.Веселин Пенев - 21.Елиаш, 27.Игор Джоман, 70.Том (69' – 9. Станислав Костов) - 7.Георги Андонов (51' – 14. Георги Божилов), 77.Спас Делев, 10.Исмаил Иса

Левски: 29.Боян Йоргачевич, 20.Живко Миланов, 30.Максимилиан Карнер, 3.Аймед Белаид, 14.Веселин Минев (к) - 8.Джереми Де Нойер, 70.Георги Костадинов - 10.Мигел Бедоя (65' – 45. Владимир Гаджев), 15.Роман Прохазка, 12.Божидар Краев (75' – 21. Радослав Цонев) - 11.Умар Диаби (51' – 9. Линел Китамбала)