Отборът на Берое ще играе в А група и през следващия сезон!

В мач от предпоследния кръг старозагорци завършиха 2:2 като домакини на Пирин. Спечелената точка се оказа скъпоценна за тима на Илиан Илиев, след като конкурентът на „зелените” Беласица завърши 1:1 срещу Марек и така само кръг преди края Бела остана на 5 точки зад Берое и загуби и математически шансове за спасение.

На стадион „Берое” 3000 зрители станаха свидетели на зрелищен двубой, изпълнен с четири гола. Берое поведе с 2:0 през първата част, но с два гола след почивката гостите от Благоевград стигнаха до точката.

Дончо Атанасов откри резултата за домакините в 10-тата минута, когато след центриране в наказателното поле Атанасов вкара за 1:0 след премерен удар с глава.

В 28-мата Илич центрира от ъглов удар, а Владислав Златинов отблизо бе точен за 2:0.

Само 8 минути след подновяването на играта влезлият като резерва Костадинов намали и върна интригата в мача.

В 62-рата минута бившият играч на Литекс Тодор Паланков вкара за 2:2 и по този начин оформи крайния резултат.

Със спечелената точка Пирин остана на осмо място, кръг преди края. Берое пък си осигури така желаната 13-та позиция и не може да бъде изместен.