Берое се изравни на върха в А група с Черноморец Бургас, след като заралии постигнаха рутинна победа с 2:0 при домакинството си на Калиакра Каварна от шестия кръг. Двубоят се игра пред около четири хиляди зрители.

Мачът започна отлично за домакините, които още в 4-та минута поведоха в резултата, след като Стефан Велев центрира от корнер в наказателното поле на Калиакра, след което Евгени Йорданов от воле засече топката, която тупна пред Господинов и влезе във вратата му.

До края на полувремето футболистите на Берое имаха надмощие, но пропуски направиха Владислав Златинов и Петър Димитров.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени, като играчите на Илиан Илиев имаха надмощие и логично стигнаха до отбелязването на втори гол.

В 47-та минута Христов финтира играч на Калиакра, след което центрира ниско по тревата в наказателното поле на гостите, а Йорданов пропусна топката към Златинов, който отблизо вкара за 2:0.

До края на мача Берое има надмощие на терена, но бяха направени нови пропуски чрез Христов и Петър Димитров.

След тази победа Берое вече има актив от 13 точки и дели първо място с Черноморец Бургас. Калиакра е на деста позиция със 7 точки.