Берое постигна победа с 2:1 при гостуването си на Любимец в контролна среща, която се игра пред 150 зрители.

Старши треньорът на Берое Илиан Илиев даде възможност на всички играчи да вземат участие в срещата.

Новото попълнение на Берое Емил Ангелов се появи в игра в 58-та минута, когато влезе на мястото на Славен Станкович.

Капитанът на Берое Слави Жеков се завърна в игра, след като 10 месеца се възстановява след операция на глезена. Жеков се появи на терена за последните 20 минути.

Берое поведе в резултата в 14-та минута, когато Славен Станкович пусна късо от корнер към Милен Танев, който центрира в наказателното поле на Любимец, където Янко Вълканов засече топката с глава и вкара за 1:0.

Берое удвои своята преднина в 26-та минута, когато Милен Танев центрира от корнер, след което топката попадна в краката на Владислав Златинов, който пусна към Атанас Чепилов, който при първия опит пропусна, но след това при добавката бе точен за 2:0.

Любимец отбеляза своя почетен гол в срещата в 30-та минута, когато Илиян Йорданов изведе Николай Павлов, който излезе сам срещу Теодор Скорчев и реализира в горния ляв ъгъл за 1:2.