Берое победи Нафтекс с категоричното 5:0 в последната си контрола преди началото на първенството.

Първите три попадения паднаха през първото полувреме. Герасим Заков вкара за 1:0 след като вкара от дузпа, в 20-та минута. Ваня Джаферович вкара в 26-та минута с глава. Третият гол падна в самия край на първата част, след втора дузпа, изпълнена отново от Заков.

Второто полувреме не бе по-малко интересно. В 59-та минута Заков подаде на Слави Жеков и той направи резултата 4:0. Последното попадение в срещата бе дело на Желю Желев, след като играчът показа класа при изпълнението на фаул.

Интересното за тази среща бе, че играчите на Берое не бяха представени официално пред запалянковците на тима. От ръководството обясниха, че селекцията все още не е приключила.