Берое победи с 2:0 Видима Раковски в мач от 13-я кръг на А група. Отборът от Стара Загора зарадва своите привърженици с поредния силен домакински успех и по този начин „зелените” се утвърдиха в средата на класирането с актив от 15 точки.

Първото полувреме вървеше под диктовката на домакините, които така и не съумяваха да отбележат гол във вратата на отбора от Севлиево.

Все пак Берое поведе в 40-та минута, след като Заков пое топката от границата на наказателното поле във въздуха, след което се обърна, елиминира бранител и от границата на наказателното поле с воле прати топката в долния ляв ъгъл на вратата.

През второто полувреме играта не се промени и „заралии” създаваха положенията пред вратата на Видима Раковски.

По този начин се стигна и до 60-та минута, когато Милен Христов центрира топката в наказателното поле на гостите, след което топката попадна в непокрития Дончо Атанасов, който от границата на малкия пеналт с премерен шут отбеляза второто попадение за Берое в срещата.