Берое записа трета поредна победа в контролите си от подготвителния лагер. Заралии надделяха с 4:0 срещу Черноморец Поморие в повторение на финала за купата на България между двата отбора, който се игра преди два месеца. Отборът воден от Илиан Илиев направи добро впечатление, като отново не допусна гол. Контролата се игра на стадион „Берое” в Стара Загора, а Илиев заложи на два различни състава през двете полувремена.

Мачът започна отлично за Берое и още в 11-та минута Здравко Илиев центрира в наказателното поле на Черноморец Поморие, където Георги Божанов бе оставен непокрит и с левия крак от 7 метра прати топката във вратата на Пламен Колев.

През първото полувреме за Берое играха: Карамфил Илчев, Здравко Илиев, Павел Ковачев, Станислав Бачев, Веселин Пенев, Симеон Минчев, Николай Станков, Диан Генчев, Стефан Велев, Георги Божанов, Иван Янчев.

През вторите 45 минути на терена се появиха: на вратата е Теодор Скочев, в дясната зона на защитата Мирослав Енчев, а от ляво Тодор Динчев, в средата Георги Хашев и Тодор Тодоров, като опорни халфове Петър Костадинов и Иван Канев, ляво крило - Тодор Христов, дясно - Петър Димитров, офанзивен полузащитник Атанас Апостолов и нападател Владислав Златинов.

В 61-та минута Берое удвои своята преднина, след като Владислав Златинов стреля от пряк свободен удар и топката влетя в долния десен ъгъл на вратата на Колев.

Само две минути по-късно заралии направиха класическа преднината си, след като Колев излезе, за да пресрещне Златинов и изби топката, но тя попадна в Атанас Апостолов и той на празна врата прати кълбото в мрежата на Черноморец.

Крайният резултат в контролата бе оформен в 77-та минута, когато Владислав Златинов пусна хубав извеждащ пас към Атанас Апостолов, който излезе сам срещу Пламен Колев, след което го излъга и прати топката за четвърти път във вратата му.

Утре Берое заминава за втория си подготвителен лагер в Зрече, Словения, където заралии ще изиграят три контроли срещу Спортул Студенцеск на 15 юли, срещу Славен Белупо на 17 и срещу Полония Варшава на 20 юли.